הבוס של אמזון, בזוס, יתמודד עם מחאות מצד סוחרים במהלך טיולו בהודו

הבוס של אמזון, בזוס, יתמודד עם מחאות מצד סוחרים במהלך טיולו בהודו

אלפי סוחרים קטנים בהודו מתכננים לארגן הפגנות נגד מייסד אמזון, ג'ף בזוס, אשר יבקר במדינה בשבוע הבא לרגל אירוע של החברה ופגישות פוטנציאליות עם גורמי ממשלה.

 

בזוס ישתתף באירוע של אמזון בבירה ניו דלהי שמטרתו ליצור קשר עם ארגונים קטנים ובינוניים, אמרו שלושה מקורות לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

הוא גם התעניין בפגישות עם ראש הממשלה וגורמי ממשל אחרים, עם שיחות שצפויות להתרכז סביב המסחר האלקטרוני, כך אמר אחד המקורות המכירים את הנושא.

 

פרטים על ביקורו של בזוס, כולל תאריך הגעתו ומשך שהותו אינם ידועים.

 

אמזון לא הגיבה לבקשה לאישור הביקור. גם במשרד ראש הממשלה לא נענו לבקשות לתגובה.

 

הקונפדרציה של כל הסוחרים בהודו (CAIT), קבוצה המייצגת בערך 70 מיליון קמעונאים, אמרה כי היא תמחה ב-300 ערים במהלך שהותו של בזוס במדינה.

 

CAIT ניהלה מאז 2015 קרב נגד הקמעונאים המקוונים אמזון ופליפארט בשליטת וולמארט, כשהיא מאשימה אותם בהנחות עמוקות וביחס של ביטול כלפי כללי ההשקעות הזרות בהודו.

 

שתי הענקיות האלקטרוניות הכחישו את ההאשמות.

 

אמזון אמרה בעבר כי הפלטפורמה שלה מספקת הזדמנויות עסקיות לאלפי מוכרים קטנים, בעלי מלאכה, אורגים ויזמות נשים. אבל CAIT לא השתכנעה.

 

"אנו מתכננים לארגן הפגנות שלוות נגד ג'ף בזוס בכל הערים הגדולות כמו דלהי, מומבאי, קולקטה, כמו גם ערים קטנות יותר," אמר פראווה קנדהוואל, מזכ"ל הקבוצה לסוכנות הידיעות רויטרס. "אנו מצפים לגייס לפחות 100,000 סוחרים בהפגנות."

 

עם אוכלוסיה של 1.3 מיליארד ובסיס המשתמשים השני בגודלו בעולם בסמארטפונים הנשען על נתונים זולים עבור מדיה חברתית וקניות מקוונות, הודו היא שוק מפתח עבור קמעונאים אמריקאים כמו אמזון וולמארט שמעוניינים להרחיב את עסקיהם.

 

הנחות בפלטפורמות שלהם סייעו לפתות את ההודים לקנות באינטרנט כל דבר, החל מצרכים למכשירים אלקטרוניים גדולים, תופעה שלדברי הסוחרים פגעה באופן לא הוגן בעסק שלהם.

 

ניו דלהי הציגה בשנה שעברה כללים להגנה על קרוב ל-130 מיליון אנשים התלויים בקמעונאות בהיקף קטן – בסיס מפתח – על ידי הרתעת הנחות גדולות ברשת.

 

הכללים אילצו את חברות המסחר האלקטרוני לשנות את המבנה העסקי שלהן, מה שגרם לביקורת מארצות הברית ולמתחים בקשרי הסחר בין המדינות.

 

משרד המסחר הפדרלי בוחן תלונות וראיות שהגישו CAIT נגד פליפארט ואמזון, כך דווח בעבר ברויטרס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט